KYK Kısa Film Yarışması 31 Mart’ta Sona Eriyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından düzenlenen Kısa Film Yarışması için 15 Şubat’ta başlayan başvurular 31 Mart’ta sona erecek.

Öğrencilerin görsel ve sahne sanatlarına yönelik düzenlenen kurs ve atölyelerde edindiği bilgi ve birikimleri ile teknik becerileri ve hayal dünyalarını yansıtabilecekleri özgün yapımların yer alacağı Kısa Film Yarışması’na KYK bünyesindeki yurtlarda kalan tüm öğrenciler katılabiliyor.

Yarışmaya katılacak eserlerin her türlü telif sorununu çözmüş olması ve süresinin jenerik dahil 5-12 dakika arasında olması gerekiyor.

Yarışmaya, dolaylı ya da doğrudan “Merhamet ve Güven” temasına işaret eden 2015 sonrasında dijital formatta ve drama türünde yapılmış toplam 12 dakikayı geçmeyen filmler katılabilecek.  Jürinin değerlendirmesi sonucu birinci seçilen esere 5 bin lira, ikinciye 3 bin lira, üçüncüye de 2 bin lira ve ilk ona giren öğrencilere de biner lira para ödülü verilecek. Öğrencilere katılım sertifikası ve kitap da hediye edilecek. Jüride Hülya Koçyiğit, Mustafa Uğur, Mesut Uçakan ve Ufuk Bayraktar gibi bilinen isimler bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.