Babama…

Ben istiyorum ki şifa olan ne varsa seni bulsun baba. Ben bulamıyorum, acizim yine. Oysa acziyetimin mutlaklığı, duamın muğlaklığıyla yarışıyor.
Senin gibi kaldırabilseydim ellerimi, belki kaç bin şifa düşerdi gökyüzünden. Ellerim ruhuma nasıl dolanıyor bir bilsen. Sanki ellerimden bir sarmaşık sarmış bu et yığınını. Sarmaşık demişken, sarılalım baba, belki şifa olur. Şifa olmazsa da deva olur. Kaldırabilseydim ellerimi ki kaldırabilirdim o zaman kendimi.

Sanki senin bedenin de kelepçelenen ben. Kendimi esir eden yine ben. İsteyen ben ama istemeyi bilmeyen ben. Şifa nedir ki baba? Gözlerine baksam. Bakabilsem ta en derinine der misin ki budur şifa?! Ya da açsam ellerimi dua dua çıksam göğe der misin ki budur şifa? Sonra insem ve düşsem sol göğsünün altındaki bahçeye. Sen kabul edersin etmesine de ben nasıl konarım. Kanatlarım açılmadan çakılıveririm sonra oraya.
Uçmayı öğretirken sen, kalbine kaç kez çakıldı sevdiklerin? Kaç kez bizi severken çakıldık biz oraya… Çakıldık da kaldık, yorduk belki. Bu yorgunluk mudur şimdi böyle olmana sebep? Kollarıma dolanan sarmaşıktan eller çözülsün. Sarsın dolansın hepimize. Anneme sana ve bizlere. Bir sarmaşığın sarhoşluğunda sarılalım, dolanalım hayata. Ama hiç ayrılmayalım.
Hani bahçede ki sarmaşığın altında ki duvar yıkılınca yerle bir olur ya. Yerle bir etmeyelim. Yaşayalım yaşatalım baba. Yüreğinin sonsuz derinliğinden ver suyu. Hepimize sonsuzluğundan akıt. Biz yaşayalım baba. Sen bizi yaşat. Çünkü bizim yaşayacak gücümüz de, aldığımız nefes de hepsi sende… Nefes demişken, nefesin baba; dua kokuyor. Dağıt kokunu bizlere. Sen dağıt biz şifa olalım…

Sümeyye Çetintaş

1998 Şanlıurfa doğumlu olan Sümeyye Çetintaş ilk öğrenimi tamamladıktan sonra orta okula İstanbul'da devam etti. Lise eğitimini Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 2014 yılında MEB ve MTTB düzenlediği fetih ruhu Fatih ve gençlik konulu kompozisyon yarışmasında kırk bin eserin içerisinde ilk kırkta yer aldı. Çeşitli dergilerde yazıları yayımlandı. Aynı zamanda "AŞK-I MAHFİ" isimli kitaba sahip yazar şu an da Üsküdar Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümünde öğrenim görmekte ve yazılarını dergilerde paylaşmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.