Ben Senin Kalbindeyim

Etrafında boş bakışlarla baktığın hiçbir yerde beni artık göremeyeceksin. Çünkü bundan sonra ben senin sadece kalbindeyim. Herhangi bir yağmur damlasıyla belki bakarsın gün olur şehrine gelirim. Yalnız gittiğim yollar çok uzak, senden artık çok uzak mesafelerdeyim. Hatta dönüşü olmayan bir kederdeyim. Bunu bil!

Senin sadece kalbindeyim bundan sonra, ufak bir vedanın dudağında olamamaktan çok daha mucizevi diyebilirsin. Beklenmedik durumlar biliyorum, sana aşina değil. Kalan zamanlarımda özlemenin olmadığı diyarlara misafir olacağım. Bu gidiş asla tesadüfi değil. Bunu bil!

Genzini yakacak anıları bıraktım peşim sıra. Boğazında düğümlenecek efkarlı sözler sonra. Onlarca sözden belki bir kaçını anımsayacağın güzellikler bıraktım sana. Habersizce, ansızın beni aramayacaksın artık. Çünkü bundan sonra ben senin sadece kalbindeyim. Ete kemiğe bürünmüş halimi göremeyeceksin naçizane. Geriye dönüşü olmayan seyahatlerdeyim uçsuz bucaksız okyanus dalgalarının avuçlarında. Geriye artık dönemem. Bunu bil!

Koşarak gelemeyeceğim kollarına artık kaybettiğin diğer şeyler gibi. Uzandığında tutamayacağım ellerinden. Senin sadece kalbindeyim bundan sonra. O nedenle beni boşuna arama! Senden uzaktayken düşünüyor olmayacağım seni. O nedenle sen de düşünme beni! Lakin her zaman kalbinde olacağım. Elinle göğsünün üstünü tuttuğunda işte tam da oradayım. Bunu bil!

Amacım seni öylece ardımda bir başına bırakmak değil. Başın yere eğilmesin hatta dik duruşunu hiçbir rüzgâr bozamasın! Bu sana dair son dileğim. Yeniden sevdiklerin olsun hayatında ve bana veremediğin değeri verebildiklerin! Hatta çok sevil! Bundan sonra sadece ben senin kalbindeyim. Bunu bil!

Canın istediğinde çalacağın artık bir kapım yok sevgilim üzgünüm. Çünkü bundan sonra ben senin sadece kalbindeyim. Seslensen de duyamam. “Neredesin” diye boşuna haykırma! Beni aradığında bilinmez bir memlekette, bilinmez bir ağacın altında oturuyor da olsam sesini duyamayacağım. Ben bu saatten sonra sadece senin kalbindeyim. Bunu bil!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.