Erdoğan Suudlara ve Irak’a taziyede bulundu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan’daki patlamalardan sonra Kral Selman bin Abdülaziz Al Suud ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, Bağdat’taki saldırılar sonrası Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum ile de bu akşam telefonda konuştu.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Suud Kralı Selman’ın ve tüm Suudluların Ramazan Bayramını tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan’daki menfur terör saldırılarını da kınayarak hayatlarını kaybeden masum sivillere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kral Selman’ın, görüşme vesilesiyle Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkileri daha da güçlendirme konusundaki kararlılıklarını vurguladıkları öğrenildi.

Suud Kralı Selman’ın da tüm Türk halkının Ramazan Bayramını tebrik ettiği belirtildi.

IRAK’A TAZİYE TELEFONU

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum ile bu akşam telefonda konuştu.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Ramazan bayramını tebrik vesilesiyle aradığı Masum’a, Bağdat’taki terör saldırılarıyla ilgili olarak taziye dileklerini şifahi olarak da iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağdat’taki terör saldırılarıyla ilgili olarak dün bir mesaj yayımlamış, Irak Cumhurbaşkanı Masum’a taziye telgrafı da çekmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.