Google’dan Mülteci ve Göçmenlere Yardım

Google bu sabah 2. Dünya Savaşın’dan bu yana yaşanan en büyük mültecine krizine karşı geniş çaplı bir yardım kampanyası başlattı.

“Birlikte daha fazlasını yapabiliriz
MÜLTECİ VE GÖÇMEN KRİZİ”

En son suda boğularak minik canını yitiren Suriyeli Aylan tüm dünyayı sarsarak insanlık ayıbını, gözler önüne sermişti ve bu olaydan sonra dünya mülteci krizinin farkına varmıştı.

Şimdi de Google bir yardım kampanyası başlatarak destekte bulunmaya karar verdi.

Google Türkiye sayfasını açtığımızda bir bildirim olarak karşımıza çıkan bağış yap sekmesiyle kampanyaya dahil olabiliyoruz.

Google dünya genelinde insanlardan toplayacağı 5 milyon € topacak ve kendisi de bu tutarı ikiye katlayarak mülteci krizi için bir çözüm yoluna gidecek.

Şuan toplanan miktar 17 milyon TL’yi aştı.

Bağışlar 4 yardım kuruluşuna dağıtılacak

Toplanan bağışlar dünya genelinde faaliyet gösteren, Sınır Tanımayan Doktorlar, Uluslararası Kurtarma Komitesi, Çocukları Kurtarın Vakfı, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne dağıtılarak yardım edilmesini sağlayacak.

Google Bunu Neden Yapıyor?

Bu soruya cevap olarak şunları aktarıyor:
Orta Doğu ve Afrika’da yaşanan türden krizlerle karşı karşıya kalındığında, hepimiz yardım etmek için bir şey yapmak isteriz. Ön saflarda harika işler yapan kuruluşları belirledik ve kullanıcılarımızın bağış yapmalarını ve bu kuruluşların çabalarına destek vermelerini kolaylaştırmak istedik. Daha fazla bağış yapılmasını teşvik etmek için biz de bağışlar kadar katkıda bulunuyoruz. (Toplam 5 Milyon € olan kullanıcı bağışı için.)

Bu yardım amacına ulaşırsa milyonlarca mülteciye umut olacak.

Daha fazla bilgi almak ve bağış yapmak için Google Mülteci ve Göçmen Sorumluluğu sayfasını ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.