Korksun Şimdi Korkak Köpekler

Kolay değildi canından, cananından vazgeçerek Afrin’e yürümek. Kolay değildi elbet kundaktaki bebeğini, eli kalem tutan evladını bağrına basıp çakalların üzerine çökmek.

Düşündük yarını, düşürmedik al bayrağı. Siper olduk küfre karşı. Alacakaranlığın soğuğunda, dua kokulu avuçlarıyla ısındık anaların.

“Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz. Bu yol ki Hakk yoludur, dönme bilmez yürürüz.”

Karanlığı aydınlatan ay yıldız… Ayaklarımızın altında kanımızın her bir damlasını kurban
etmişcesine topraklar… Etraftaki çakal sesleri kimin umurunda. Bir dava bizim ki, Selahaddin-i Eyyubi’nin ordusuyla yarışıyor. Mazlumun Allah’ı zalimin zulmüne karşı önderimiz.  Bu yolda ilelebet yürürüz hepimiz.

Yeryüzünü temizleyen yağmur misali bizden de oldu toprağa düşen yiğitler. Toprak ıslandıkça daha da perçinlendi öfkemiz. Daha da güç buldu yüreklerimiz. Kundaktaki bebeğin ağlamaları “Vatan”dı artık bir şehidin ardından.

Analar akıttı göz yaşlarını ciğerlerine. Küçük kız çocuğu babasının ardından dökülen bir tas suya gömdü bakışlarını. Göğüs kafesi büyüdü tüm kuşların. Afrin semalarında şimdi kanat çırpan güvercinler…

Günler günleri kovalarken hainlerin peşinde biz. Azalıyor sayımız. Şehadet arzumuzsa daha da artıyor şimdi.

Biliyoruz ki bastığımız topraklarda zulüm bitecek. Acı son bulacak. Vatanın bütünlüğüne karşı her tehlike bertaraf edilecek.

Tarihin seyrine hep böyle yön vermedik mi? Türk bastığı yerlerde gözetmedi mi küçük bir çocuğun umutlarını. Yaşlı teyzenin gören gözleri olmadı mı?

Yitirmeyin umudunuzu!
Biz Türk ordusuyuz.
Biz ki yedi cihana hükmedenlerin devamı!
Korku nedir bilmeyiz. Korksun şimdi korkak köpekler. Biz bir ölür, bin diriliriz.

Sümeyye Çetintaş

1998 Şanlıurfa doğumlu olan Sümeyye Çetintaş ilk öğretimini tamamladıktan sonra orta okula İstanbul'da devam etti. Lise eğitimini Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 2014 yılında MEB ve MTTB düzenlediği Fetih ruhu Fatih ve gençlik konulu kompozisyon yarışmasında kırk bin eserin içerisinde ilk kırkta yer aldı. Çeşitli dergilerde denemeleri yer alan ve "AŞK-I MAHFİ" isimli kitaba sahip yazar şu an da Üsküdar Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.