Kurumsal

 


Sergâh Dergi İçerik Platformu

Sergâh Dergi İçerik Platformunda bir dergiden daha fazlasını bulursunuz. Türkiye’den, Doğudan, batıdan özel haberler, kültür sanat haberleri, özgün dosyalar, din, tarih, edebiyat alanlarında iyi kalemlerin yazıları, kitap tanıtım ve eleştirileri, sosyal sorumluluk etkinlikleri, tarihten günümüze hafıza zorlayan karakodlar, liste öneriler, bilgiler, reçeteler… Hepsi Sergâh Dergide.

Biz Kimiz? Biz Ahir zamanın parmaklıkları ardında ötelerde kurduğumuz hayallerin peşine düşen fikri genç olan fertleriz. Bizler sıratı müstakim üzere gidenlerin ardına düşenleriz. Hak diyerek fikir beyan edenlerin fikirleriyiz. Biz İslamın nesilden nesile ulaşan mesajını taşıyan kullarız. Biz küfrün sultanı olmaktansa İslam’ın köleleri olmayı tercih edenleriz. Doğru bildiğimiz şeyin haklılığını savunanlarız biz.

Biz İslam’ın gericilik değil tüm zamanların medeniyetinin temelini oluşturduğunu ispat etmeye çalışanlarız.

Biz Müslüman mahallesinin çocuklarıyız.

Biz, edebiyatı da, tarihi de eylemlerimizi de etkinliklerimizi de müziklerimizi de inancımız üzere ifa edenleriz.

Sergâh’ta buluşup Hakkı haykıranlarız biz.

                                                                              Sergâh Dergi Ekibi

Melih VARLI
Gökhan ÖZSOY
Beyza TAKTA
Yasemin ÜNLÜ

Künye / Katkı Sağlayanlar

Kurucu:
Melih VARLI

Genel Yayın Yönetmeni: 
Gökhan ÖZSOY

Yazı İşleri Müdürü:
Yasemin ÜNLÜ

Editöryal Yönetmen:
Tahir Ceyhun YILDIZ

Sanat Yönetmeni:
Gizem YURDAKUL

Yayın Editörleri:
Feyza ÖZ
Tahir Ceyhun YILDIZ
Ahmed Ufuk ÖZÇİÇEK

Sosyal Medya Sorumluları:

Facebook: Gökhan ÖZSOY
Twitter: Nuriye EYCAN
Instagram: Yasemin ÜNLÜ

Reklam Koordinatörü:
Adem ÜNAL

 Grafik Tasarım
Muhammed BAĞ

 

Yayınlanan içeriklerde hassasiyetimiz söz konusudur bu yüzden her yazıyı yayınlamıyor ve her talep edeni yazar yapamıyoruz.

Aşağıdaki kriterlere uyduğunuzu düşünüyorsanız hemen başvuru yapın sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

  • Bir konuda yazı yazacakken “Bunun bana ve başkalarına katkı sağlarlığından emin miyim? diye kendinize sorun. Eğer cevap olumlu ise devam edin değilse düşünmeye devam edin.
  • Siyasi partizanlık veyahut sadece eğlenmek için konu hazırlanmamalıdır. Mutlaka “faydalı” bir bilgi barındırmalıdır. Konunun dini olma zorunluluğu yoktur; Tarih/Kültür Sanat/Mekanlar/Sosyal Sorumluluk/Özel Haber aklınıza gelebilecek yeteğiniz ve ilgi alanınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz.
  • Dini yazılarınızın Ayet ve hadislere dayandığından emin olun ve kaynaklar ekleyin. İhtilaflı meselelere değinmeyin. Herhangi kişiyi, cemaati, grubu kötülememeli veya övmemelisiniz.
  • Hazırlacak yazı liste şeklinde olacaksa Reçete kategorisine eklenmeli. Fikir vermesi açısından Reçete kategorimizi inceleyin.
  • Reçete kategorimizi incelediyseniz listede ana ve ara başlıklar olmalıdır. Bu başlıkların da dikkat çekici olması önemlidir.
  • Görsel seçerken kaliteli, yüksek çözünürlüklü ve geniş olmasına dikkat ediyoruz. Her yazının öne çıkarılmış görseli 640×480 px boyutlarında olmalıdır. Çıplaklık içeren, küfür barındıran görseller kullanılmamalıdır.
  • Hazırlayacağınız liste ya orijinal olmalı ya da bir yerden alıntıysa kaynak belirtmelisiniz. Bunun için sayfanın altındaki kaynak alanını kullanmalısınız.
  • Yazılara destekleyici etiketler eklenmelidir.
  • İmla kurallarına dikkat etmeli ve noktalama işaretlerini kullanmalısınız. Gereksiz kısaltmalar ve argo kelimeler kullanılmamalıdır.

Tüm bunlarda anlaştıysak buyurun başvurunuzu yapın ve ekibimize katılın.

Başvuru mail adresi: yaziisleri@sergahdergi.com

Unutmayın bu iş gönüllülük esasına dayanıyor. Allah rızası için onun yolunda ben ne yapıyorum diyenlerin kazanacağı alanda ücretin bir önemi yoktur. Allah kimseyi ücretsiz bırakmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.