Mektup

Çiçekli cümleler kuramıyor kalemim affet fakat çiçek kurusu mektuplar biriktiriyorum gözlerine…

İçimde birikmiş onca acının hezayanı dururken başka birikintileri kaldırabilir miyim, inan bilmiyorum. İyi ya da kötü diye ayrım yapamaz oldum. İyi bir şey görmedi ki yüreğim senden başka. Kökleri kurumuş diktiğim fidanların, çiçekler solmuş. Sanki boğazımda takılı kalmış sonbahar.

Oysa ‘her son yeni bir başlangıç’ diyerek tesellide bulabilirdim. Peki ya buna var mıydı takatim? Kaç sonun başlangıcına yetiştim? Kaçıncı kez kendimi idam ettim de dirilttim? Kudretim sonsuz değil affet.

Her dirilişim öncekinden daha da yorgun kıldı beni. Gücüm tükendikçe üşüyorum. Ölüm titretmelerini hatırlatıyor bu bana. Sonra aklıma geliyorsun ve bir mektup daha. Mürekkepli ellerim sanki son çığlığında…

Sümeyye Çetintaş

1998 Şanlıurfa doğumlu olan Sümeyye Çetintaş ilk öğrenimi tamamladıktan sonra orta okula İstanbul'da devam etti. Lise eğitimini Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 2014 yılında MEB ve MTTB düzenlediği fetih ruhu Fatih ve gençlik konulu kompozisyon yarışmasında kırk bin eserin içerisinde ilk kırkta yer aldı. Çeşitli dergilerde yazıları yayımlandı. Aynı zamanda "AŞK-I MAHFİ" isimli kitaba sahip yazar şu an da Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümünde öğrenim görmekte ve yazılarını dergilerle paylaşmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.