Noel Baba Döven Müslüman!

Bilindiği üzere Noel bir Hristiyan bayramı. Lakin günümüzde yaşadığımız bir çok tezatlığın yanında bu da bir Sosyetik Müslüman adeti haline geldi.

Bazı Müslüman aileler de Mekke’nin fethi için mi bir şey yapalım yoksa tv’de yılbaşı programımı izleyelim diye ikileme düşmüş durumda.

Bizim tavsiyemiz bugüne bir önem atfetmeden günlük yaşantınıza devam etmenizdir. Lakin Mekke’nin Fethi gibi büyük bir hadiseyi de hatırlamamak ve dahi anmamak Müslüman vicdanına sığmayacaktır. Tercih size kalmış.

Şimdi birkaç maddede yılbaşı yahut Noel zincirini kırmanızı ve tabiri caizse Noel amcayı dövmeniz gerektiğinin sebeplerini sıralayacağız.

1) Kim bir kavme benzemeye çalışırsa, onlardandır. (Ebu Davud, libas 4)

kavmebenzerse

Hadiste de gayet açık ve net şekilde bahsedildiği gibi bir Hristiyan bayramını kutlamak pek tabi sizi o saflara itecektir. Allah muhafaza mahşerde onlarla haşrolmak kimse istemez. Bu yüzden çamları devirin hindileri özgür bırakın ve özünüze dönün.

Not: Eğer hadisleri kabul etmiyorsanız gönül rahatlığı ile başka bir kavme benzeyebilirsiniz!

2) Vicdanın rahat mı?

mazlumcocuk

Müslüman oldukları için çocuk, kadın, adam ayırt etmeden binlerce Müslümanın acımasızca katledildiği 2015 senesini güle oynaya uğurlamakta kararlıysanız mutlaka vicdanınızı hesaba çekmelisiniz.

3) Noel baba neden Müslüman çocukları görmüyor?

neol

Batılı ailelerin çocuklarının odalarına oyuncaklar atan Noel baba neden İslam’ın çocuklarının odalarına bombalar, kurşunlar atıyor. Hiç düşündünüz mü?

4) Kurbana katliam diyenler hindileri ot mu sanıyor?

hindikatli

Her kurban bayramında inanç gereği Allah adına kurban edilen hayvanlar için katliam diyerek ağzından salya akıtan akıl hindileri fırına vermeden önce tarladan mı topluyor? Siz de bu sevince ortak mı oluyorsunuz?

5) Boş geçen seneyi bitirip boş geçen yeni bir seneye mi başlayacaksınız!?

tembel

Yeni yıla nasıl girerseniz sene öyle biter yalanının ardında yatarak geçirdiğiniz seneyi bitirip 2016’yı yine yatarak mı geçireceksiniz? Ümmet için hiç dertlenmeyecek misiniz? Dertli olanlara selam olsun!

6) İşin başka boyutuna bakacak olursak;

duaa

2016 senesinin size ne getireceğini bilmeden geldiğine de bu kadar sevinmeniz işin garip kısmı. Allah göstermesin bu yıl sizin için kötü geçebilir. Seccadenizi serip dua etmelisiniz.

7) Ve Milli Piyango…

piyango

Yılbaşının vazgeçilmezi olup ülkenin büyük bir çoğunluğunun itibar ettiği Milli(!) Piyangonun haramlığı tartışma konusu dahi değil. Allah Nimet Abla’yı affetsin. Eğer milli piyango işine girdiyseniz hemen tövbe edin hem imanınızı hem de paranızı kurtarın.

Eğer bu tehlikelerden ve garipliklerden kendinizi sakındırdıysanız Bir Noel amcaya daha darbe vurdunuz demektir. Allah sizden razı olsun. Dertli ve salih bir Müslümansınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.