Vazgeçince…

Bir şeyi çok istersin. Onun hayâliyle günlerini geçirirsin. Kalbin o şey hakkında o kadar çok titrer ve gözlerin o hayâlle o kadar uykusuz kalır ki hemen elde edeceksin sanırsın. O kalbi var edenin “Ol” dediği zamânla senin istediğin zamân tekâbül etti diye düşünürsün. Sonra…
Sonrası gelmez hayâlinin. Yıkılırsın. Kırılırsın. “Haydi olmadı madem. Bana kala kala şu yıkık, şu virâne gönül mü kaldı?” diye sitem edersin bu kadar hayâle.
Yanmış gönülle isteyip, kırılmış kanadını merhamete vesile eyleyip gam çekmek… Olmadı diye kalan tek kanadını da kırmak…
Çok istemek, istenilen şeye kıymetinden fazla değer biçerek sınırları zorlamak demek. Senin istediğin zamân, senin istediğin şey değil; sevilmeye en layık olanın vereceği şey onun “Ol” dediği zaman düşer kaderine. Ama eğer varsa ki bir bilinen; sen duanı yapmışsan ve olsun dediğin zamân olmadıysa bekle! Hatta ne yap, biliyor musun? Vazgeç! Çünkü vazgeçersen arka plandaki rahmeti bulursun. Vazgeçersen sana uzanan şefkat eli tarafından tutulan kırık gönlünü görürsün. İşte tam “O olsun!” diye ısrâr ettiğin şeyden vazgeçtiğin ân, büyürsün. Tevekkül bu olsa gerek. İstediğin, hem de çok istediğin şeyden “O” istemedi, o şuan için “Ol” demedi diye vazgeçmek.
Vazgeçtiğinde anlarsın, beklemek çok güzel bir tevekküldür yüreği ilmek ilmek derinleştiren, sabretmeyi öğreten.
Vazgeçersen devâm edersin, vazgeçersen derinleşirsin, vazgeçersen kanat takarlar sana, kırılmış kalbine bakıp daha güzelini koyarlar avucuna.

Vazgeçemediklerinden O henüz “Ol” demedi diye geçenlere selâm olsun…

24.10.2017

Kübra Çetin

Bir garip hiç kul...

Vazgeçince…” için 4 yorum

 • 5 Ekim 2018 tarihinde, saat 15:26
  Permalink

  Olmadı diye tek kanadımızı da kırmayız ve geçenlerden oluruz inşallah ???????

  Yanıtla
  • 14 Mayıs 2019 tarihinde, saat 11:03
   Permalink

   Amin efendim. İnşaAllah 🙂

   Yanıtla
 • 23 Nisan 2019 tarihinde, saat 18:56
  Permalink

  Vazgeçersen devâm edersin, vazgeçersen derinleşirsin, vazgeçersen kanat takarlar sana, kırılmış kalbine bakıp daha güzelini koyarlar avucuna.? Çok güzelll.Tebrik ederim. Sevgiler.

  Yanıtla
  • 14 Mayıs 2019 tarihinde, saat 11:02
   Permalink

   Çok teşekkür ederim efendim. Sevgiler 🙂

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.